В Україну приїхали добрі і надійні друзі – сенатори, яких я знаю багато-багато років, і які під час своєї каденції допомагали нам дуже високо тримати питання України у порядку денному, допомагали забезпечити двосторонню підтримку України у Конгресі США.

Сьогодні я їм подякував за це, і ми домовилися про зустрічі у Вашингтоні. Моїм першим проханням було, щоб зустріч із президентом Зеленським і президентом Байденом відбулася до зустрічі Байдена з Путіним у Женеві. Тому що «Нічого про Україну без України» – принцип, який був абсолютно жорсткою, бетонною вимогою під час моєї каденції, ми точно маємо його  зберегти. Не може доля України обговорюватися без її участі.

Друга позиція була по «Північному потоку-2». Німецька делегація зараз поїхала до Вашингтону, і ми твердо переконані, що, незважаючи на абсолютно провальну позицію українського президента у забезпеченні продовження санкцій по «Північному потоку-2», є шанси повернути ті санкції, які були запроваджені ще під час роботи зі США нашої команди. На жаль, це яскраво демонструє відсутність ефективного діалогу між президентом України і Сполученими Штатами.

Третя позиція була щодо НАТО. Те, що стало уже рутиною під час нашої каденції, бо Україна постійно була присутня на всіх самітах НАТО, змінилося – ані в 2019, ані у 2021 Україну не запрошують.

На сьогоднішній день нам треба активізувати питання хоча б по оборонній угоді, яку треба підписати по поставках летальної зброї. Попросив членів американського Сенату повпливати, щоб ми повернулись до цієї надзвичайно важливої для України теми. І щоб План дій щодо членства в НАТО, щоб реформи оборонного сектору нашої держави були обов’язково продовжені.

Також мені було приємно почути подяку за великий обсяг реформ, який був зроблений нашою командою включно з антикорупційної реформою, створенням незалежної антикорупційної структури, початком судової реформи, реформи децентралізації, реформи сектору безпеки, змінами до Конституції у частині ЄС та НАТО. Це свідчить, що наші американські партнери дуже ретельно слідкують за Україною і ставляться до цього, як до дуже важливої для американців теми. Не скористатися цим є, звичайно, абсолютною недолугістю.

Ще раз наголошую, всередині країни ми можемо чубитися. Всередині країни у нас є безліч обґрунтованих претензій до пана Зеленського, починаючи від руйнації системи соціального захисту, підвищення тарифів на тепло, газ, електроенергію, яке вже із вчорашнього дня відчув на собі кожен українець.

Ми маємо дуже серйозні претензії кадрові, безпекові, щодо ситуації в армії, із децентралізацією. Серйозний бекслайд, або руйнацію реформ, починаючи від реформ корпоративного управління і завершуючи реформою державної служби.

Але ми маємо об’єднатися і демонструвати внутрішню єдність у питаннях стратегічних, у питаннях проведення зовнішньої політики. Саме це я продемонстрував під час зустрічі із найвпливовішими представниками сенату Сполучених Штатів Америки. Дуже сподіваюся, що нам ще вдасться виправити ті провали зовнішньої політики, які допустила команда влади.